Chov indického běžce není nijak náročný, nelze si však myslet, že mu stačí metr výběhu a hodit pšenici. Rozhodně to není kachna pro každého, kdo slyšel, že žere slimáky a teď se rozhodl, že musí běžce mít.

 

Indické běžce nikdy nechováme samostatně!

 

Je to hejnový pták, proto je nutné držet pohromadě alespoň dva kusy. Pokud je nechováme pro vejce, není naším cílem odchov, nemusíme mít hned kachnu a kačera. Poměrně dobře můžeme chovat dva kačery, navíc nekvákají jako kachny, jejich projevy jsou velmi tiché a nevýrazné, nebo dvě kachny. Nového člena hejna můžeme k již zabydleným kachnám, které chováme pro zábavu, zařadit téměř okamžitě.

 

Indičtí běžci jsou mírumilovní tvorové, kteří nového člena hejna přijmou kdykoli a ihned bez větších problémů a šarvátek. Jinak postupujeme, chováme-li běžce za účelem odchovu. Jinak běžce můžeme samozřejmě bez problémů chovat ve společnosti slepic, třeba zdrobnělých wyandotek, hus a další drůbeže.

 

Vejce, která snesou, lze po tepelné úpravě bez problémů konzumovat. Jsou ceněná pro své velké žloutky zejména při vaření.

 

V zajetí se může dožít 8 až 12 let.

 

indický běžec chov

 

indický běžec

Blog / Novinky

Inzerce

Čištění aut Praha

Čištění aut Praha