Palivové dřevo levně

 

Při zpracování štípacím automatem vznikají odřezky různých délek, případně odřezky nižší kvality nebo větších průměrů apod. Větší procento řízků je v délkách 70-100cm. Prostorový metr sypaný: polínka volně nasypané do prostoru 1x1x1m, prostorový metr: polínka uložené do prostoru 1x1x1m. Palivové dřevo levně jsou bez DPH.

Palivové dřevo levně

Palivové dřevo cena s nízkou vlhkostí hoří lépe než čerstvé řezané dužiny mokré klády, nedýmá (nevypařuje se z něj voda) a tvoří málo popela. Má vyšší výhřevnost, protože při hoření nemusí utrácet energii na vypařování vody ze sebe samého.

Palivově dřevo levně

Objem je základ - ačkoliv palivové dřevo cena neroste podle normy, jsou jisté hodnoty, které se dají považovat za konstantní. Dřevo se běžně prodává v jednotkách, které člověk odchovaný na plynovém topení nic neříkají. A protože omyl v přepočtu může mít vážný negativní finanční efekt, řekneme si o nich něco víc.

Palivové dřevo levně

Tuna je odvážené množství dřeva vážící přesně 1000 kilogramů. Nic víc a nic méně. Plnometr nebo i metr krychlový či kubík. Kostka s hranou dlouhou 1 metr plná dřeva, bez jakýchkoliv prázdných míst. Teoreticky se dá odříznout z gigantického stromu nebo poskládat z přesných hranolů. Ze štípaného palivového dříví takovou kostku neposkládá ani kouzelník. Jde tedy o čistě teoretickou hodnotu.

indický běžec

Blog / Novinky